Vítězství solidární sítě v boji za tři poškozené zaměstnance supermarketu

Víte jaké je pracovat dvanáctky jako uklízečka, nedostat zaplaceno a celý rok vymáhat od šéfa to, co slíbil? Pěkně na hovno. V listopadu se na pražskou solidarní síť SOL!S obrátila bývalá pracovnice firmy Globus, která pracovala na pozici uklízečky ve filiálce v Čakovicích během roku 2015. Noční směny a žádná smlouva – přestože jí byla slíbena, stejně jako nevyplacených 16 000 Kč.
Následně se připojili ještě dva bývalí zaměstnanci, které potkalo téměř to samé. S rozdílem dlužné částky, kdy šlo jednou o 18 000 Kč a podruhé rovnou o 30 000 Kč. Dohromady tedy dlužil Globus svým bývalým zaměstnancům částku 64 000 Kč.

Vedoucí úklidu a šéf Globusu během roku balamutili bývalé zaměstnance sliby o vyplacení dlužných mezd a čas od času použili starý trik s vyplacením drobné části dlužné částky a přidáním dalších slibů, které měly zaručit vyplacení i zbytku peněz.

 

Poté, co se na nás poškození obrátili s prosbou podpořit jejich boj o nevyplacené mzdy, probrali jsme s nimi celou věc, sepsali dopis pro šéfa Globusu a ve středu 7. prosince navštívili jeho kancelář v Čakovicích. I když jsme se s ním nesetkali osobně, předali jsme dopis sekretářce a celou věc jí vysvětlili. Byla překvapená, koneckonců sama přiznala, že tam pracuje pouhé dva měsíce, ale nakonec působila chápavým dojmem a slíbila, že vše důležité vyřídí a dopis předá. Na vyplacení mzdy jsme poskytli lhůtu deseti pracovních dní.
O pár dní později, v sobotu 10. prosince, nám bylo oznámeno, že všechny peníze, které Globus dlužil, byly vyplaceny. Nikdo jim však nevrátí čas a energii, kterou museli vynaložit na získání peněz, které jim náležely za jejich odpracovaný čas. Stejně jako tisíce jiných museli pracovat na černo s vidinou pracovní smlouvy, která jim je slibována a její poskytnutí neustále odsouváno. Až do momentu, kdy se všemocným šéfům přestanou hodit do kšeftu. Přijdou desítky slibů, stovky výmluv a tisíce nevyplacených korun.
Solidarita vítězí!
 
Také máte problémy se šéfem? Dluží vám peníze, na které máte nárok? Kontaktujte nás!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone