Sydney Solidarity Network dosáhlo vyplacení dlužné mzdy v restauraci

Melinda, která pracovala v restauraci New Star Kebab v Auburne (předměstí Sydney), nedostala zaplaceno mzdu za čtyři týdny své práce. Společně se svazem ASF a solidární sítí ze Sydney proto vytvořili kampaň, která zahrnovala protestní akce a bojkot restaurace.

První přímá akce se uskutečnila před vstupem do restaurace. Aktivisté informovali hosty o situaci v podniku a chování jeho vedení. Reakce byla velmi příznivá, lidé byli rozhořčeni a mnozí odmítli využít služeb restaurace. Vedení zavolalo policii, která však neměla žádný důvod proti protestujícím zasáhnout, jelikož neblokovali chodník.

Protest skončil vzkazem účastníků, že pokud do týdne nedojde k vyplacení dlužné mzdy, akce budou pokračovat. Majitelé se rozhodli, že nebudou riskovat další ztráty a dlužnou částku vyplatili.

Tímto gratulujeme Sydney Solidarity Network k jejich vítězství. Jsme přesvědčeni, že podobných případů se v Praze odehrává každoročně nespočet a budeme rádi, pokud se podobně poškození ozvou a společnými silami můžeme následně získat peníze, které vám náleží. Případně budeme rádi za jakoukoliv podporu a účast dobrovolníků na protestních akcích. V každém případě nás můžete kontaktovat na mailové adrese solispraha@riseup.net a následně se dle svých možností zapojit.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone