Solidární síť Vloerwerk s Jessicou vybojovala 2323, 41 euro!

S radostí oznamujeme, že se holandské solidární síti Vloerwerk, která vznikla před dvěma roky, povedlo získat další nevyplacenou mzdu. V tomto případě se jednalo o částku přesahující padesát tisíc korun. Amsterdamské skupině gratulujeme a přejeme další úspěchy sítě. V následujícím článku se můžete dozvědět o příběhu Jessicy a jejího rychlého vítězství a navrácení dlužné mzdy.

Kampaň Vloerwerku a Jessicy proti Jaminu Warmoesstraatovi šla poměrně hladce a nakonec se povedlo dosáhnout vyplacení částky 2323, 41 €.
Jessica dostávala nižší příjem než by měla od chvíle kdy odešla na nemocenskou. Důsledkem toho se jí hromadily účty a jen díky příteli, který ji finančně podporoval mohla ustát toto období. Vyplacení dlužné částky tak přišlo v nejlepší chvíli a díky tomu se nedostane do větších problémů kvůli nesplaceným účtům.
Když se Jessica obrátila na svého zaměstnavatele s žádostí o dlužné peníze, nebyla brána vážně. I následný dopis s výzvou zaměstnavatel ignoroval a věc bral jako nedorozumění. Následně jsme navštívili manažery firmy a předali jim naše požadavky. Za dalších pět dní už převedl Jamin peníze na účet Jessicy. Zdá se, že stačilo, aby byla Jessica podporována skupinou lidí a nebyla ve sporu sama. Jamin tedy nemohl ignorovat výzvu a musel žádosti vyhovět. Podpora sítě dala Jessice větší odvahu a také za pravdu, že má na své peníze nárok. Jessica byla v danou chvíli v těžké situaci a o to více jí pomohla podpora od lidí, kteří se zachovali solidárně a podpoříli ji v jejím boji. 
Hlavního cíle této kampaně  tak bylo dosaženo. Jsme rádi, že Jessica obdržela peníze, na které měla nárok. A že jsme se dokázali znovu ukázat: problémy v práci? Spolu jsme silní!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone