PROTI KRIMINALIZACI MIGRUJÍCÍCH PRACOVNÍKŮ

Nedávno nás oslovili kamarádi ze Solidarity Federation Liverpool, s prosbou o překlad letáku o migrantech pracujících v Anglii, který šíří v několika jazycích. Od teď ho tedy SolFed může šířit i v češtině.

Zatímco naši šéfové, pronajímatelé bytů a politici stále více bohatnou, my dostáváme nižší mzdy, „zero-hours“ pracovní smlouvy, práci přes agentury, výpovědi, drahé nájmy, škrty veřejených služeb a nižší přídavky. O migrantech se mluví jako o riziku pro ekonomiku, bezpečnost a kulturu. Politické strany nemluví o ničem jiném než o tom, že je třeba uzavřít hranice. Migranti se pro ně stali jen tématem pro předvolební kampaň.

Ve skutečnosti se ale migrantů zbavit nechtějí! Chtějí jen levnou pracovní sílu, která je plně pod jejich kontrolou, která se bojí a je vyděratelná. Vláda využívá migrantů jako vyjednávací páky v rozhovorech mezi UK a EU o brexitu a jednotném trhu. Všichni se snaží poštvat pracující proti sobě, abychom si nemohli uvědomit, že skutečný problém je jejich politka utahování opasků a jejich konzumní a individualistická společnost.

Snaží se ze všech sil zabránit tomu, abychom se spojili a začali se bránit.

Dalším faktem je to, že migrující pracovníci nesedí a nečekají na milodary. Mnozí z nich tvrdě bojují za lepší pracovní a životní podmínky. Londýnské univerzity, Topshop, Harrods nebo Deliveroo jsou příklady vítězných stávek, které vedli migrující pracovníci a které velká média ignorovala. V Toxtethe (Liverpool) bojovali místní i migrující rodiče společně proti uzavření dětského centra a vyhráli, protože drželi pospolu (Angličané, Somálci, Poláci, Slováci, Arabové, Španělé). Vítězství migrantů je vítězství pro každého pracovníka, včetně těch místních.

Pokud nejsi imigrant, nepotřebujeme Tvůj soucit, ale přímou podporu. Naším hlavním problémem není brexit, Trump, UKIP, Le Penová ani Konzervativní strana, naším hlavním problémem je překonání strachu a slabé organizovanosti.

Migranti i místní pracovníci – bojujme společně za lepší život!

http://www.solfed.org.uk/

https://www.facebook.com/liverpoolsolfed/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone