Kdo jsme

V Praze působí solidární skupina SOL!S. Je inspirovaná podobnými solidárními sítěmi ve světě, mezi něž patří například u nás často zmiňovaná Seattle solidarity network. SOL!S jako svůj první výstup vydal leták a plakát o svých záměrech: 

Kdo jsme?

Solidární síť je neformální skupina lidí, která se rozhodla společne hájit svá práva a řešit problémy na pracovišti i mimo něj. Chceme-li uspět, máme větší šanci dosáhnout cíle společne než jako jednotlivci. Nechceme se přitom spoléhat na soudy, odbory, sliby šéfů či politiků. Z principu jednáme bez zástupců, prostřednicvím kolektivních přímých akcí. Kromě sporů na pracovišti se zaměřujeme na organizaci solidárních akcí a kampaní za požadavky poškozených zaměstnanců či brigádníků a jejich práva. Naše činnost je dobrovolná a vykonáváme ji v rámci svého volného času. Nemáme placené funkce. Principy, na kterých stavíme, jsou rovnost, vzájemná pomoc a solidarita.

 

Jak to funguje?

Společně s vámi problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání vašich (a v tom momentě už vlastně našich) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme je také, že v případu se angažuje Pražská solidární síť, která je připravena učinit další kroky.

Jaké budou, záleží na vás, reakci protistrany i našich možnostech.

Zapoj se!

Ozvi se, jestli máš problém na pracovišti anebo v komunitě.

Jestli momentálně žádný problém nemáš, uvítáme tvou podporu při pomoci jiným. Čím více nás bude, tím více toho budeme schopni řešit a tím spíše dokážeme pomoci taky tobě, když se dostaneš do nesnází.Tento text je určen všem, kteří mají podobné problémy a neví si s nimi rady, anebo pro ty, co mají zájem zapojit se do dlouhodobé činnosti a přiložit ruku k dílu.

Organizujeme se, abychom si pomáhali a bránit se.

Jestli tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na solispraha@riseup.net.

telefoní kontakt:722 670 698
O našich aktivitách a principech fungování informujeme na
svých stránkách solispraha.cz nebo na našej facebookovej stránke .

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone