O nás

Kdo jsme?

Solidární síť je neformální skupina lidí, která se rozhodla společně hájit svá práva a řešit problémy na pracovišti i mimo něj. Chceme-li uspět, máme větší šanci dosáhnout cíle společne než jako jednotlivci. Nechceme se přitom spoléhat na soudy, odbory, sliby šéfů či politiků. Z principu jednáme bez zástupců, prostřednictvím kolektivních přímých akcí. Kromě sporů na pracovišti se zaměřujeme na organizaci solidárních akcí a kampaní za požadavky poškozených zaměstnanců či brigádníků a jejich práva. Naše činnost je dobrovolná a vykonáváme ji v rámci svého volného času. Nemáme placené funkce. Principy, na kterých stavíme, jsou rovnost, vzájemná pomoc a solidarita.

Jak to funguje?

Společně s Vámi problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání Vašich (a v tom momentě už vlastně našich) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme je také, že v případu se angažuje Pražská solidární síť, která je připravena učinit další kroky.

Jaké budou, záleží na Vás, reakci protistrany i našich možnostech.

Zapoj se!

Ozvi se, jestli máš problém na pracovišti. Jestli momentálně žádný problém nemáš, uvítáme Tvou podporu při pomoci jiným. Čím víc nás bude, tím víc toho budeme schopni řešit a tím spíš dokážeme pomoci taky Tobě, když se dostaneš do nesnází. Tento text je určen všem, kteří mají podobné problémy a neví si s nimi rady, anebo pro ty, co mají zájem zapojit se do dlouhodobé činnosti a přiložit ruku k dílu. Organizujeme se, abychom si pomáhali a bránili se.

Staň se podporovatelem!

Podporovatelé jsou důležitou součástí solidární sítě, jelikož získávají a šíří informace o veškerém dění jako první. Mají možnost se zúčastnit solidárních akcí a podpořit tím přímo osoby, které využili podpory solidární sítě. Staň se podporovatelem pražské solidární sítě a získávej novinky ohledně aktuálního dění, stačí se zapsat do mailinglistu níže.

Přednášky
Nabízíme možnost uspořádání přednášky ve vašem městě. Máte-li zájem, stačí se ozvat a určitě se domluvíme!

1. Přednáška o SOL!Su
2. Přednáška o solidárních sítích z celého světa
3. Diskuse o SOL!Su
4. Workshop o zákládání solidární sítě
Bližší informace o podobě a délce trvání přednášek najdete na tomto odkazu.

Stanovy /přímá akce, vzájemná pomoc a solidarita/

Kratší a srozumitelná verze stanov je v přípravě. Celé znění našich stanov si zatím můžete přečíst zde.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone