O nás

V Praze působí solidární skupina SOL!S. Je inspirovaná podobnými solidárními sítěmi ve světě, mezi které patří například u nás často zmiňovaná Seattle solidarity network. SOL!S jako svůj první výstup vydal leták a plakát o svých záměrech: 

Kdo jsme?

Solidární síť je neformální skupina lidí, která se rozhodla společně hájit svá práva a řešit problémy na pracovišti i mimo něj. Chceme-li uspět, máme větší šanci dosáhnout cíle společne než jako jednotlivci. Nechceme se přitom spoléhat na soudy, odbory, sliby šéfů či politiků. Z principu jednáme bez zástupců, prostřednictvím kolektivních přímých akcí. Kromě sporů na pracovišti se zaměřujeme na organizaci solidárních akcí a kampaní za požadavky poškozených zaměstnanců či brigádníků a jejich práva. Naše činnost je dobrovolná a vykonáváme ji v rámci svého volného času. Nemáme placené funkce. Principy, na kterých stavíme, jsou rovnost, vzájemná pomoc a solidarita.

 

Jak to funguje?

Společně s Vámi problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání Vašich (a v tom momentě už vlastně našich) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme je také, že v případu se angažuje Pražská solidární síť, která je připravena učinit další kroky.

Jaké budou, záleží na Vás, reakci protistrany i našich možnostech.

 

Zapoj se!

Ozvi se, jestli máš problém na pracovišti.
Jestli momentálně žádný problém nemáš, uvítáme Tvou podporu při pomoci jiným. Čím víc nás bude, tím víc toho budeme schopni řešit a tím spíš dokážeme pomoci taky Tobě, když se dostaneš do nesnází. Tento text je určen všem, kteří mají podobné problémy a neví si s nimi rady, anebo pro ty, co mají zájem zapojit se do dlouhodobé činnosti a přiložit ruku k dílu.
Organizujeme se, abychom si pomáhali a bránili se.

 

Jestli Tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na solispraha@riseup.net.

telefoní kontakt:722 670 698
O našich aktivitách a principech fungování informujeme na
svých stránkách solispraha.cz nebo na našej facebookovej stránke .

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone