Avedonna Agency vyplatila Denise dlužnou částku

S radostí oznamujeme, že v případě nevyplacené mzdy za práci chůvy, o kterém jsme psali v srpnu, došlo k vítězství a vyplacení dlužné mzdy Denise, která během několika měsíců pracovala pro firmu Avedonna Agency a nedostala zaplaceno za poslední měsíc odvedené práce. Denisa se snažila nevyplacenou mzdu řešit přes různé oficiální subjekty, mimo jiné i přes právníka. Realita byla ale taková, že by za jeho služby musela zaplatit víc, než byla dlužná částka. Denisina šéfka, paní Svobodová, zároveň přestala reagovat na telefonáty a ani se jí nepodařilo zastihnou v sídle firmy. Z naší zkušenosti jde o klasickou situaci, kdy se dlužníci vyhýbají kontaktu a očekávají, že celá věc vyšumí do ztracena. Tentokrát však bylo vše jinak.
………………………………………………………………

Následně Denisa kontaktovala Pražskou solidární síť SOL!S. Domluvili jsme se na společném postupu a vyrazili na kontaktní adresu firmy za účelem předání výzvy k zaplacení dlužné mzdy, avšak nikdo nikde. Kontaktovat Paní Svobodovou bylo téměř nemožné. Kontaktní adresa k ničemu, telefony stále nebere a poštu zdá se také nevybírá.

 

…………………………………………………………………
Proto jsme domluvili schůzku, za fiktivním účelem domluvy na hlídání dětí. K překvapení paní Svobodové, místo matky s dítětem se s ní v chodbě domu přivítala skupina aktivistů a aktivistek SOL!Su v čele s bývalou zaměstnankyní, která nedostala zaplaceno. Po krátké slovní konfrontaci šéfka Svobodová slíbila, že se ještě jednou podívá na faktury k zaplacení a domluvili jsme se, že si následně sjednáme další schůzku. Během dalších dvou návštěv došlo k vyplacení celé požadované částky v rozsahu 5500,-.
………………………………………………………….
Chceme touto zprávou upozornit na probíhající aktivity solidární sítě a také rozšířit výzvu dalším chůvám, které nedostaly zaplaceno – víme, že Denisa nebyla sama.
…………………………………………………………
Kontaktovat SOL!S můžete pomocí těchto údajů: https://solis.451.cz/kontakt/
Sledujte webovou stránku pražské solidární sítě SOL!S: https://solis.451.cz
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone