Pražská solidární síť Solis odmítá nařčení policie z extremismu a spojování se žhářskými útoky

Pražská solidární síť SOL!S

Tisková zpráva, 28.5.2015, Prahatiskova zpráva solis

Pražská solidární síť Solis odmítá nařčení policie z extremismu a spojování se žhářskými útoky. V aktuální zprávě o extremismu byl Solis uveden jako levicově extremistický subjekt, a to kvůli své činnosti, která spočívá v ochraně práv poškozených zaměstnanců a boji za vyplacení dlužných mezd.

„Překvapilo nás, že hájení práv okradených lidí je Policií ČR vydáváno za projev extremismu, jak opakovaně uvedla ve svých výročních zprávách.“

Solidární síť byla v poslední době několikrát poškozována zveřejňováním nepřesných a často nepravdivých informací jak ze strany policie, tak ze strany médií v souvislosti se žhářskými útoky na auta restaurace Řízkárna a také v policejní – tzv. “protiteroristické” – akci Fénix.

„Cílem kampaně v kauze Řízkárna je vyplacení dlužných mezd bývalým zaměstnancům, nejde nám o likvidaci restaurace. Pokud Vladimír Krulec dlužné mzdy vyplatí, protestní akce ukončíme, toto jsme mu několikrát sdělili osobně a prostřednictvím dopisů.“

Taktikou Solis je používání kolektivních přímích akcí, které zahrnují informování zákazníků a ostatních zaměstnanců, protestní pikety, pokojné blokády a demonstrace.

Solis je skupina lidí, kteří se rozhodli společně bránit svá práva a řešit problémy na pracovišti i mimo něj.

Kontakt:
Viktor Svobodný, solispraha@riseup.net, 722 670 698

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone